BIBLIOTEKAAleksandar Atanasijević
"To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem" - Bełchatowskie LoveStory
Nieudany sezon przynosi w PGE Skrze Bełchatów wiele zmian - prezes zatrudnia całkowicie nowy, odmłodzony sztab szkoleniowy, żeby wnieść w drużynę trochę młodości. Dzięki Karolowi Kłosowi dwie młode fizjoterapeutki rozpoczynają tam pracę. Nowe znajomości, przyjaźnie i... miłości?
Aleksandra Abramczyk to indywidualistka, zna się doskonale na tym co robi. Do tej pory w jej życiu mężczyźni nie grali ważnej roli, jednak co się stanie gdy na jej drodze stanie pewien Serb?
Kamila Ciechanowicz nie miała szczęścia w miłości, cały czas szuka tego jedynego, marząc o stabilizacji uczuciowej. Jednak gdy naprzeciwko niej pojawi się kolejny Casanova zapomni o spokoju. Czy on będzie potrafił się zmienić i dać jej szczęście?
Autorki: Iadala & Hachiko


Aleksander Śliwka
"Wszyscy muszą być kimś, mi wystarczy być sobą "
Nietypowa historia dziewczyny. W jej życiu pojawia się stary znajomy ze szkoły. Co stanie się, gdy Karolina mu zaufa? Jaki wpływ na studentkę będzie miała nowa, spontaniczna znajomość z Andersonem?
Historia pełna tragedii i łez. Połączenie pasji z zabijaniem. Co z tego wyniknie?
Autorka: Melnice

Andrzej Wrona

"Doświadczeni przez los"
Historia ciężko chorej dziewczyna, która na swojej drodze spotyka znanego siatkarza. Co z tego wyniknie?
Autorka: zakochana w siatkówce

"Uwierzyć w miłość"

 Młoda dziewczyna, która dostała już od losu nie raz wreszcie może powiedzieć, że jest szczęśliwa, bo spełnia się zawodowo. Jednak czy do końca tak jest? A co z życiem osobistym? Czy przystojny fotograf zawróci jej w głowie, okaże się jej jedynym? Czy może jej serce zabije mocniej dla pewnego siatkarza, który dotąd był jej obojętny? Odpowiedź przyjdzie z czasem...
Autorka: Agnieszka Nowak

"Miłość jest jak dziura bez dna... " 

Historia o młodej Wrocławiance.Sylwia dostaje propozycje dojścia do klubu Eks Skry Bełchatów.Przez zespół poznaje Andrzeja.Chłopak zakochuje się w niej.Zwyczajna historia miłosna (czy aby na pewno taka normalna? może jednak przeplatana tragedią i smutkiem?)
Autorka: Sportslivee

"Wykrakane szczęście" 

Jak wykrakać szczęście to tylko z Wroną u boku. Doma o tym wie. Masa sarkazmu, Skarpetek i oczywiście niezawodna siatkówka! Nie mówiąc o tych czarnych charakterkach, których jest sporo. Ale czy Doma i jej prawy sierpowy pozwolą im wejść do życia Wron?
Autorka: Dark Shadow

"Serca jak herbatniki"
Marianna jest może zwykłą dziewczyną, ale przeszła w życiu wiele. Niezbyt szczęśliwe dzieciństwo to oklepany temat, ale jakże bolesny, a jeśli dodać do tego utratę osoby, którą się naprawdę kochało?
Autorka: marianka

"Do gwiazd jest tylko krok"

Ona z ciężkim bagażem z przeszłości, pełna obaw, nie wierzy w siebie i spotyka Andrzeja. Czy tych dwoje coś połączy? A może przyjaźń stanie temu na drodze?
Autorka: Dosia Ka


"Mój siatkarski świat"
Główną bohaterką opowiadania jest 24 letnia Zuzanna Dudzicka, siostra Aleksandry Dzudzickiej dziewczyny Karola Kłosa. Zuza przeprowadza się z Gdańska do Bełchatowa. Nad morzem zostawia swoją przeszłość i brnie do przodu. W Bełchatowie poznaje wielu ciekawych ludzi. Nie ma zamiaru się zakochiwać, ale czy serce będzie słuchać rozumu, czy będzie zbyt zajęte podziwianiem Andrzeja Wrony?
Autorka: Dream


"Zabawa w dwa ognie" 
Mam nadzieję, że wiele z Was pamięta historię Andrzeja i Amandy, których przypadkowe spotkanie zamieniło się w wielką miłość? Niestety ciemne chmury cały czas wiszą nad ich związkiem. Czy uda im się pokonać przeciwności losu?
Autorka: Amanda_secret

"Nigdy nie jesteśmy tak bezbronni wobec cierpienia, jak wtedy gdy kochamy..."

Czy strach jest objawem miłości? Ludzie mówią, że miłość jest rodzaje cudownego strachu. Czy to prawda? Czy rzeczywiście ona wszystko przetrzyma? Przyznam się, że nie umiem Tobie odpowiedzieć na te pytania, ale mam nadzieję, że Andrzej i Pola dadzą ci odpowiedź. Jeśli tylko chcesz ją otrzymać zagłęb się w ich historię- romantyczną, lekko przejadłą, kompletnie bez sensu. Ale co w życiu ma sens?
Opowiadająca tę historię, ret.

Autorka: retreat
"Dzień, który zmienia całe życie"

Ona- zawodowa tancerka, studentka fotografii, kibic PGE Skry Bełchatów, szczęśliwa narzeczona. Do pewnego dnia, w którym traci najbliższe osoby
Oni- siatkarze, każdy z innym charakterem. Ich wspólną cechą jest miłość do siatkówki. Każdego życie zmieni się, gdy spotkają ją- Susan.

Autorka: Angelaaaa:*

Artur Szalpuk 

"Czasem to co nas zabija jest tym, co daje nam życie"
Dziewczyna zniszczona przez rodzinę, zapomniana przez świat, zepsuta przez nałóg postanawia po wyjściu z odwyku zniknąć i pogrążyć się w całkowitej destrukcji. Nie dla niej były zasady, nie dla niej dążenia do ideału. Jednak przez jedno wyjście do klubu i spędzenie nocy z obcym facetem zmienia się wszystko. Los chciał na zawsze spleść losy ich obojga mimo, że samo żywią do siebie jedynie nienawiść. Bohaterka zachodzi w ciążę i wszystko musi się zmienić. Zrezygnuje ze swojego życia? A może pozbędzie się dziecka? Czy siatkarz jej na to pozwoli?
Autorka: lemurek79

Bartłomiej Bołądź

 "Otwórz moje oczy i powiedz mi kim jestem"
Losy trójki bohaterów. Uli - niezrównoważonej 19-latki, oraz jej przyjaciela Bartka - człowieka, który nie raz ratował jej skórę i wyciągał z tarapatów, w które sama wpadała. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Artur, ktory chodź nie chce to jednak wbija nóż w plecy przyjacielowi i usiłuje odebrać mu najważniejszą rzecz w jego życiu. Jak potoczą się losy ludzi, których życie zawsze było proste, lecz proste na zawsze pozostać nie mogło? Czy otworzą oczy na prawdziwy świat i dojrzą brutalność a zarazem i piękno życia i miłości?
Autorka: Julia S.


  Bartosz Gawryszewski
"Skłot moim domem"
Blog o Uli Poteralskiej- kwiaciarki i siatkarza Trefla Bartka Gawryszewskiego.
Autorka: Łasica


Bartosz Kurek
"Normalność bywa nudna"
Opowiadanie pisane z przymrużeniem oka, przedstawiające perypetie polskich siatkarzy na zgrupowaniu w Spale, tuż przed Mistrzostwami Świata. Co stanie się, gdy dołączy do nich Zuza Przypadek? 
Autorka: VE.

"Pomóż mi odnaleźć nasze najpiękniejsze dni"

Kontynuacja losów Bartosza i Flawii. Flawia po ciężkim wypadku samochodowym wraca do domu, jednak wielu ważnych rzeczy nie pamięta. Czy Bartosz zdoła jej pomóc? Czy ich miłość przetrwa trudne chwile?
Autorka: siatkarka kurkowa

"Bądź blisko, przy Tobie mogę wszystko..."

 W wieku 13 lat Agata traci rodziców i trafia do domu dziecka. Zaprzyjaźnia się z Olą, z którą po ukończeniu liceum przeprowadza się na studia do Rzeszowa. Poznaje tam Michała, "ziomala z dzielni". Ich relacje zacieśniają się, jednak nic nie trwa wiecznie. Jaki udział w całym zdarzeniu będzie miał Bartek, który od pierwszego wejrzenia zakochał się w Agacie? Czy dziewczyna będzie potrafiła wybrać jednego z dwóch naprawdę fajnych mężczyzn?
Autorka: patyyk

"Elektroliza" 
"Bartek stał oniemiały z plikiem pieniędzy w dłoni. To wszystko co mu zostało, jeszcze więcej banknotów, których wcale nie potrzebował, i gorzkie poczucie całkowitej klęski. I ból. Co tak boli? Przecież przed chwilą powiedziała, że nie ma serca."
Autorka: otfilulu


"Zauroczenie to bliskie spotkanie z miłością, a więc czym jest miłość?" 

Dziewczyna z rozdartym sercem poszukuję miejsca, w którym zapomni o bolesnej przeszłości. Marzy o odcięciu się od rzeczywistego świata i w końcu chce być szczęśliwa! Cholernie szczęśliwa! Jedak w życiu zaskakują ją różne rzeczy i cały dotychczasowy ład runął jak domek z kart.
Autorka:
I'm dead.


"I hate her cause I love her so I hurt her again" 
Naprawdę go kochała. A on, w jakiś pokrętny, niedojrzały i płytki sposób, on też kochał ją. I było im razem dobrze, i było im cudownie. Miało być idealnie, ale idealnie nie było, bo wszystko przekreśliła jedna wiadomość, niechciana ciąża.
Ona się bała, on ją odepchnął. Musiała zniknąć, uciekła z Bełchatowa. Niedługo później uciekł też on.
Przez trzy lata przed sobą uciekali, próbując zapomnieć. Jemu się udawało, jej nie. Oczy ich syna codziennie o nim przypominały.
Przez trzy lata uciekali, aż ucieczki zapędziły ich oboje do Rzeszowa. Znowu stanęli sobie na drodze.
Ale tym razem przed Bartkiem Kurkiem nie stała sama Anika. U jej boku był ktoś, przez kogo wtedy zaczęli uciekać. U jej boku był Kacper, ich syn.

Autorka:Greenberry

Damian Wojtaszek
"Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie is­tnieje żaden powód do miłości." 
Aleksandra i Damian spotykają się w dosyć dziwnych okolicznościach, które na pewno nie sprzyjają nowym znajomością, lecz im nie przeszkadza i po pewnym czasie zaczynają regularnie się spotykać.
Autorka: ForeverYoung


David Lee
tancerka, tancerz oraz on... siatkarz. Co z tego wyjdzie?
Autorka: Beata

Dawid Dryja

"Aaaa! Tośka dorwała faceta!"
Ona się nie spodziewała. W końcu po Igorze każdy facet to świnia. Ale czy Dawid Dryja nim jest? A Igła? Jak Iwona z nim wytrzyma? I czyjej dłoni czyja dłoń szuka?
Autorka: Dark Shadow


Fabian Drzyzga
Jak bardzo można się mijać? Ile kosztuje prawdziwa miłosc a ile wyrzeczenia? Jaka jest granica miedzy uczuciem a rpzywiązaniem? Dwoje mlodych bohaterów po rpzejsciach chce w koncu znaleźć prawdziwą milosc, spokoj i stabilonosc.. Czy im się uda?
Autorka: Ivy Bluer

Facundo Conte

"Milość jest tym o czym marzysz paląc trzeciego papierosa." 
Dziewczyna po przejściach. Była siatkarka, która przez kontuzje musiała przestać trenować zaczyna praktyki w Skrze Bełchatów. Po nieudanym związku z jednym z siatkarzy ma oparcie w swoim największym przyjacielu.. ale czy to tylko przyjaźń?
Autorki: Ewelina oraz Mahhhda K

"Bo tylko w snach możemy być razem szczęśliwi..."
Magdalena Włodarczyk, kuzynka bełchatowskiego przyjmującego, której wreszcie udaje spełnić się jedno z marzeń. Jednak nie wszystko przebiega pomyślnie. Dziewczyna od dziecka kocha fotografię i nie do opisania jest jej złość, kiedy dorobek kilku lat oszczędności niszczy pewien brunet. Magda nie pała do niego sympatią, a on odwzajemnia to uczucie. Czy jednak jedna noc zmieni ich podejście do siebie? Czy dziewczyna znowu będzie cierpieć ? Kim będzie dla niej Argentyńczyk? 
Autorka: Kaśkablogera 
Georg Grozer
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzca."
Tak naprawdę nic nie powinno ich połączyć, a jednak połączyło bardzo wiele. Ojcowie ze swoim zdaniem, chęć walki o lepsze jutro i zniszczone marzenia, które tylko we dwoje mogą odbudować.
Autorka: aguśka.

Grzegorz Bociek
"Nieobojętni"

Byli nierozłączni. Przyjaciele na śmierć i życie. 
Oboje sportowcy. On siatkarz. Ona piłkarka ręczna. 
I zamieszkali razem. 
Od tego wszystko się zaczęło.
Brak czasu dla siebie. Mijanie się. Obojętność wobec siebie.
Co zrobią, kiedy wieloletnia przyjaźń zawiśnie na włosku?
Zawalczą? Poddadzą się?
Autorka: marianka


Jakub Popiwczak
Kaja Sławińska nie ma w życiu łatwo. Straciła matkę, a jej ojciec popadł w nałóg. Jej jedynym oparciem jest jej wujek- Krzysztof Ignaczak. Co się stanie z nieufną dziewczyną, kiedy postanowi zmienić coś w swoim życiu i ucieknie, aż do Spały po ratunek? Czy nowy przyjaciel- Kuba Popiwczak pomoże jej stanąć na nogi?
Autorka: lemurek79

"Siostra siatkarza" 

On - początkujący, dobrze zapowiadający się siatkarz. Ona - siostra jednego z najlepszych polskich przyjmujących. Po kontuzji podstawowego libero drużyny Kuba zaczyna częściej grać w pierwszej szóstce, a później przenosi się do szkoły w której uczy się Daria. Co połączy tą dwójkę?
Autorka: zakochana w siatkówce

Kacper Piechocki

" Życie jest kruchsze niż myślimy..."
Jedna wiadomość może zmienić Twoje życie. Tak samo było z życiem młodej Magdaleny. Wracając z wynikami badań nikt się nie spodziewał takich wyników. Oparcie przyjaciół jest ważne. Jednak gdy przyjaźń zamienia się w miłość zmienia się wszystko. Próbuje walczyć,ale czy jej się uda?
Autorka: Zulusiaa ;D

Karol Kłos

"A ja wciąż łudzę się, że Ty tyl­ko za­pom­niałeś, że mnie kochasz..."Młodzi małżonkowie wiodą idealne życie. Spełniają się zawodowo i mają siebie nawzajem.
Cóż im może brakować do szczęścia? Nic.
Wszystko diametralnie się zmienia, gdy na skutek wypadku jedno z nich traci pamięć. Czy to drugie zawalczy o nich, o to wszystko co ich łączyło?
Autorka: Aniaa ♥


Krzysztof Ignaczak

"W miłości nigdy nie jest za późno na drugą szansę" 
Poznali się ponad dwadzieścia lat temu. Teraz oboje wspominają to, co przydarzyło im się w przeszłości. Nie widzieli się szesnaście lat, a kiedy już się spotkają, odkryją to, o czym przez kilkanaście lat nie mieli pojęcia. Żal? Ból? Rozpacz? A może w końcu prawdziwe szczęście i miłość? W końcu nigdy nie jest za późno na drugą szansę
Autorka: natalcia3564

Lukas Kampa
"Przyjaciele na zawsze"
 Blog o przyjaźni Damsko-Męskiej
Autorka: Monika Kaczor 


Mariusz Wlazły

"Staram się być kim chcesz wtedy opadam z sił" 
on - odnoszący sukcesy siatkarz, ona - zagubiona dziewczyna. czy połączy ich coś trwałego?
Autorka: zakochana w siatkówce

"Walka z losem"

 Jak potoczy się życie Kamili, kiedy dowie się, kim jest jej ojciec? Jak to przetrwa? Czy poradzi sobie z zupełnie nową sytuacją? A jak zachowają się inni? Odpowiedzi będą kolejno pojawiały się na blogu.
Autorka: Dream


Matt Anderson

"Nowe życie,nowe szanse" 

Ona - Ada miała całkiem poukładane życie: kochających rodziców, chłopaka, pracę...

Wszystko to rozpada się w jednej chwili...
Czy podoła odpowiedzialności, która na nią spadła?
Czy pogodzi się z losem jaki ją spotkał?
Czy będzie potrafiła ułożyć sobie życie na nowo?
Jedno jest pewne, los jej nie oszczędził...
Czy po tych dramatycznych chwilach, dostanie szansę na ponowne ułożenie sobie życia?
Autorka: Paulina Baranowska

"Kim dla mnie mógłbyś być" 

Autorka: Aleks


"Pozbierać się jest dziesięć razy trudniej, niż rozsypać"
Autorka: Sylwia.S

"Miłość trwa na zawsze"
Ona:siostra jego najlepszego przyjaciela. Brat jest dla niej bardzo ważny ale on ważniejszy 
On: zakocha się w niej po uszy, będzie dla niej wsparciem w trudnych chwilach
Czy los wkońcu pozwoli im założyć kochającą rodzinę i kochać się bez przeszkód ? 
Autorka: Fanka Sportu


"Pozory mylą a ludzie zawodzą..." 
Dwoje młodych ludzi, którzy nie potrafią wytrzymać ze sobą kilku sekund. Skaczą sobie do gardeł, a jednak coś do siebie czują. Czy ich serca się połączą?
Autorka: Natalia


"Perfect combinations are rare in an imperfections world" 
 Losy 23-letniej Hope oraz 27-letniego przyjmującego reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Poznają się przypadkowo, i choć siatkarzowi od pierwszego wejrzenia dziewczyna przypada do gustu, to płeć żeńska z dystansem odnosi się w stosunku do znanego sportowca. Choć kłębi w sobie uczucie, okłamuje samą siebie to po przekonaniu się do Andersona postanawia wyznać mu prawdę. Ale czy będzie umiała powiedzieć mu o każdej, skrywanej przez siebie tajemnicy? Czy może po tygodniach znajomości przyjmujący dowie się czegoś, co kompletnie zbije go z nóg?
Autorka: baanglam.

Mateusz Bieniek  
"Dawaj zawsze z siebie jak najwięcej. Trenuj, pracuj ciężko, a w przyszłości przyniesie to efekty. " Jaka była moja historia? Hm... trudno powiedzieć były łzy. Jakie? Gorzkie smutku ale i te słodkie radości
Autorka: Miśka

Michał Kubiak
"Open up your heart and just let it begin."
Jak odróżnić szczęśliwe, dobrze rokujące na przyszłość uczucie od tak zwanego "fatalnego zauroczenia"? Jak przeżywszy uczuciowy zawód przełamać strach przed kolejnym emocjonalnym zaangażowaniem? Jak żyć w obliczu przewrotności losu nieustannie rzucającego nam kłody pod nogi? Ania i Michał - połączenie skrajnie różnych temperamentów, zupełnie jak woda i ogień albo słońce i deszcz. Czy jest coś, co ich do siebie upodabnia? Owszem, oboje uciekają przed miłością...
Autorka: Selene

"Rycerz"
Życie to pasmo niekończących się niespodzianek. Nie wiemy, co los ma nam do zaoferowania. Niektórzy wolą tego nie wiedzieć. Bo czasem jesteśmy na to zupełnie nieprzygotowani.
Pozostaje żyć. I nie wybiegać zbytnio w przyszłość,

Autorka: marianka

"Spektakl uczuć"
 Sarkazm i ironia to jej ulubione słowa. Żyje samotnie w tłumie ludzi. Ale samotność jej nie przeszkadza, aż do czasu.. Ten jeden wieczór wszystko zmienia. Choć to może za mocne słowa. W rzeczywistości nie zmienia niczego, ale sprawia, że dziewczyna odnajduje w sobie nowe, całkowicie nieznane odczucia. Co z nimi zrobi? Ona sama tego nie wie.
Autorka: marianka


"Serca dekalog"
Ciężko stać na granicy dzieciństwa i dorosłego życia. Ciężko podejmować decyzje, które mają zaważyć na moją przyszłość. Ciężko różnić się od swoich rówieśników. Ciężko poznawać nowe emocje i uczucia. Ciężko stawiać pierwsze kroki w sztuce miłości. Ciężko być idealnym.
Można się tylko starać, by inni nie przejęli kontroli nad moim życiem.
Autorka: marianka


"Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" - Jan Paweł II
 - Jak ty do cholery chodzisz przeklęty dryblasie? – odzywa się nieprzyjemnym tonem brunetka 
- Chyba ty powinnaś patrzeć pod nogi! – warczy wkurzony mężczyzna z niewiele ok. 2m wzrostu
Autorka: Tola

"MIgał"

"Zaciągnął się mocno papierosowym dymem wspominając ich pierwsze spotkanie. Uśmiechał się, kiedy uświadamiał sobie swoje nieporadne zaloty, ileż czasu zajęło mu zanim się zorientował, że ją kocha. Czy zacząłby jeszcze raz, gdyby wiedział jak się to wszystko potoczy? Spoglądając na rozgwieżdżone niebo był pewien odpowiedzi."
Tak kończy się piąta i ostatnia część tej historii, opowieści o przeplatających się losach Igi i Michała, którzy zajmując sąsiadujące miejsca w samolocie nie wiedzieli jeszcze, że właśnie wsiedli do najbardziej wyczerpującego uczuciowego rollercoastera, który ledwie trzyma się szyn.
Autorka: otfilulu


"Brakujący element układanki...."
Ona-Życie nie jest żadną wspaniałą bajką.Nie wiele osób wie jak to jest stracić rodziców,gdy jest się dzieckiem.Mieszkasz całe życie w bidulu,a gdy nadchodzi ten upragniony moment wyjścia uświadamiasz sobie że nie masz nic.Tak zaczęła się moja historia z mieszkaniem na ulicy.W sekundzie wpadasz w złe towarzystwo.A po nie wiadomo jakim czasie jesteś już uzależniony od narkotyków i alkoholu.Moim jedynym marzeniem jest by spotkać tego jedynego który wyciągnie mnie z tego piekła.

On-Moje dzieciństwo było cudowne.Kochający rodzice,wspaniali przyjaciele i mój ukochany sport:Siatkówka.Spełniony zawodowo ale nie spełniony uczuciowo.Brak drugiej połówki daje się we znaki człowieka.Gdy wracasz do pustego mieszkania ogarnia cię smutek i rozpacz.Jedyne kogo potrzebuje to właśnie ciebie!
Autorka: Sportslivee
 

"Los na szczęście" 
Jej życie nie zapowiadało się różowo i wcale nie poprawiało się na lepsze. Los płata jej figle, a przecież tak bardzo stara się poukładać życie i walczyć o to, żeby Jaś był razem z nią. Kiedy spotyka na drodze Michała wcale nie oczekuje,że on jej pomoże. Wręcz przeciwnie,on ma swoje życie i nim powinien się zająć. On jednak robi sobie i wszystkim innym na przekór.
Autorka: Meg R

"Oszalałeś z miłości, ale może w tym szaleństwie jest metoda"

Spotkali się zupełnie przypadkiem i zupełnie zwyczajnie. Poznawali się, lubili, znajomość przerodziła się w przyjaźń, a przyjaźń w miłość.
I kiedy padły już wyznania i obietnice, kiedy sukienka była wybrana, a garnitur wisiał w szafie, ona nagle zniknęła. Zostawiła krótką, lakoniczną wiadomość, która właściwie nic mu nie wyjaśniła.
Zniknęła, i choć kandydatek było wiele, żadna nie zajęła jej miejsca w jego sercu.
Po latach spotyka ją przypadkiem, na drugim końcu świata, widzi przez chwilę, kilka minut, i musi wracać do kraju. Nie potrafi zapomnieć. Szaleństwo, ból, bezskuteczna walka doprowadzają go na skraj wytrzymałości.
Tylko ona mogłaby go uratować.
Michał Kubiak, który oszalał z miłości.
Autorka: Greenberry


Michał Winiarski
"Spełnienie marzeń" 
on - jeden z najlepszych polskich siatkarzy, ona - dziewczyna która całym sercem pokochała siatkówkę. ich miłość pełna jest zawirowań i niespodziewanych zwrotów akcji. czy będą szczęśliwi? czas pokaże
Autorka: zakochana w siatkówce.

"Save me (...) from all the crazy lies"

 Jagoda i Michał. Młodzi, piękni, szczęśliwi i spełnieni. W rzeczywistości jednak ich życie jest teatrem, w którym każde z nich odgrywa określoną rolę. Czy spotkanie tej dwójki zaowocuje radykalnymi zmianami w ich życiu? Czy zdołają odnaleźć własne ja w świecie pełnym iluzji? Czy zdecydują się zdjąć maskę, która powoli staje się ich twarzą?
Autorka: Selene

"Na granicy światów" 

Michał Winiarski traci żonę. Zostają mu tylko synowie. Karolina traci siostrę. Zostają jej siostrzeńcy i Michał. Co ich połączy?
Autorka: Dark Shadow

"A miłość nigdy nie zgaśnie..."

"Miłość wymaga poświęceń"
Czy zgodnie z tym cytatem Daga będzie w stanie zapłacić najwyższą cenę za szczęście Michała? Czy Michał kiedyś jeszcze odnajdzie szczęście i nadzieję na lepsze jutro? Czy Natasza da radę odbudować zniszczone uczucie z Michałem? Historia ta nie należy do pięknych i kolorowych z happy end'em. To cierpienie, tęsknota i uczucie, że wszystko się wali, z chwilami czystego szczęścia i miłości"
Autorka: Olcia

"Pośród dusznych mąk jest źródło radości, na które chcę sobie zasłużyć..."

 Jedno zdjęcie, żeby spotkać się po raz pierwszy. Jedno niezobowiązujące przyjęcie, żeby się znienawidzić. Jedna sekunda nieuwagi, by wszystko zaczęło się zmieniać. Jedna miłość, która rozpali dwa ciała. Jedno uczucie, o które będą chcieli walczyć oboje. Jedna tragedia, która ich rozdzieli. I jeden wypadek, który zawiesi życie jednego z nich na włosku... Dwa różne światy. Ale czyż nie mówi się, że "przeciwieństwa się przyciągają"? Kiepskie, pierwsze wrażenie, kilka kłótni, a także wzajemna niechęć nie zwiastują wielkiego love story. Ale wystarczy, że los skieruje kogoś... nieoczekiwanego pod adres Amelii. A żeby wszystko zaczęło się zmieniać, wystarczy mieć kilku porządnie stukniętych przyjaciół i... kubeł wody pod ręką.
Autorka: KyaneNikolay Penchev
Dość pięknych historii miłosnych... Dość już idealnych siatkarzy. Dość o uzdrawiającej mocy głębokiego uczucia. Czas na zmianę reguł. On zniszczył ją, dlatego ona postanowiła zniszczyć jego.
 Autorka: iluzjonistka

"Zakątek szczęścia"

Blog inny niż wszystkie. Ścieżki dwojga ludzi z kosmicznie różnych światów, z innymi doświadczeniami życiowymi i innymi perspektywami krzyżują się. Ona-miliony na koncie i smutny bagaż doświadczeń. On-lekkoduch, zadufany w sobie szuka swojej drogi w Polsce. Koszmary przeszłości zdominują ich relacje.
Autorka: Meg R

"Jeśli nie spróbujesz, nigdy nie dowiesz się czy było warto"
Miłość od pierwszego wejrzenia. Ofiarą takiej miłości staję się główny bohater. Ukryta miłość i kłamstwa, które nie powinny ujrzeć światła dziennego, a jednak wychodzą na jaw.
Czy jeden błąd zniszczy ich szczęście? Czy zdołają sobie wybaczyć? Czy znajdą szczęście?
Autorka: Natalia

"Ktoś zapisał ich historię w pamięci... i choć osobno, zawsze razem będą..."
Spotkali się pewnego jesiennego dnia. Ona, kobieta, która przed paroma miesiącami straciła sens. On, mężczyzna, który nie umiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Spotkali się, by przejść obok siebie i nigdy więcej się nie spotkać. A jednak los chciał inaczej. Dwoje ludzi, których życie skrzywdziło najbardziej. Czy znajdą sposób, by znów zagościł na ich twarzach uśmiech?
Autorka: rudap


Paul Lotman 

"Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający – nigdy nie poddaje "
Kinga traci rodziców i nie może poradzić sobie sama z nowym życiem. Pomaga jej w tym wujek . Dziewczyna poznaje w nowym środowisku wrogów, ale także swoją miłość. Czy przeszłość dziewczyny przeszkodzi jej w życiu? Czy miłość bohaterów przetrwa najcięższe ? 
Autorka: Beataaa :D

Piotr Gruszka

"Thinking Out Loud"
Macie dość opowiadań o ojcach dzieci którym mają dzieci posady kochających braciach i tym podobnych?
Ja i moja wena również !
Dlatego postaram się stworzyć coś co zapamiętacie i chętnie wrócicie do tego ;)
Autorka: Achlys

Piotr Nowakowski

"Mogłem dla niej zrobić więcej i nie poddać się"
Autorka: zakochana w siatkówce

"Naucz się doceniać to, co masz, zanim czas sprawi, że docenisz to, co miałeś."

Natalia zostaje brutalnie oszukana przez swojego byłego chłopaka. Przyjaciele wyznają jej prawdę, dopiero wtedy, gdy wszystko zacznie się jej układać. Nowa miłość od lat zacznie ją wspierać. Niespodziewanie do Natalii wraca Bartosz. Czy dziewczyna wybaczy byłemu takie zachowanie ? Czy siatkarz znowu namiesza w życiu dziewczyny ?
Autorka: Beataaa :D

"Życie było nieważne, dopóki nie spotkałam Ciebie "

Karolina pochodzi z domu, gdzie panuje ostra dyscyplina. Wszystko robi pod dyktando rodziców. Do tej pory się nie sprzeciwiała lecz, gdy poznaje siatkarza zaczyna się buntować. Okazuje się, iż Nowakowski ma pewny sekret.. czy odstraszy nim Karoline? A może ona zaakceptuje go i razem zmierzą się problemom? 
Autorki: Ewelina oraz Mahhhda K

"Droga do sukcesu nie jest wysłana różami." 

19 latka wychowujaca się w domu dziecka spotyka przed świętami swojego wujka, brata ojca, ojca chrzestnego. To spotkanie sprawia, że jej życie nabiera sensu. Pojawia się kilka promyków nadziei na lepsze życie, ale i na miłość.
Autorka: Angelaaaa:*

"Życie nie zawsze jest takie jak chcemy."

Młoda dziewczyna, dzieciństwa związana ze sportem, po technikum weterynarii przeprowadza się na studia do Wrocławia. Rozpoczyna naukę na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku dziennikarstwo sportowe. Równocześnie rozpoczyna grać w klubie siatkarskim Impel Wrocław. W czasie jednego z treningów poznaje siatkarzy Skry Bełchatów. Od tego wydarzenia jej życie zaczyna się zmieniać. Raz na lepsze aa raz na gorsze.
Autorka: Angelaaaa:*

Przemek Czauderna

" Mimo to kochała go nadal, bo – po raz pierwszy w życiu – poznała, co to wolność."
Życie skazuje na porażkę. Czasem tylko jedna osoba może nas uratować. On - siatkarz, który stracił serce do gry. Ona - fotograf, pewnego dnia usłyszała wyrok. Pytanie tylko, czy ich spotkanie będzie końcem czy początkiem.
Autorka: rudap

 Rafał Buszek
"For people's irritation, against hell."
Czy w świecie pełnym kłamstw, niespełnionych obietnic, wbrew wszystkiemu i wszystkim jest szansa na narodzenie się czegoś pięknego, czegoś nierozerwalnego do końca życia?

Autorka: mlena (wcześniej "life is a joke")

Wojciech Ferens
Michalina Milewska- główna bohaterka- została rzucona na głęboką wodą, troszkę na własne życzenie. Jednak co dzień stara się stawić czoła, trudnemu losowi, samotnie wychowując swoją 3- letnią córeczkę, która jest chora na astmę. Pracuje na 2 etaty i nie jest to przyjemna praca. Jedno co Was mogę zapewnić, że to nie kolejna historia o kobiecie, która mimo wielu przeszkód robi ogromną karierę i pojedzie do Spały. Ta 23-latka ledwo wiąże koniec z końcem. Czy szczęście kiedyś się do niej uśmiechnie?
Autorka: lemurek79

Wojciech Włodarczyk
Główna bohaterka ma wszystko z perspektywy innych ludzi. Ma narzeczonego, dobrą pracę, jest wykształcona i zawsze postępuje jak należy. Jednak ona sama nie wie o tym, że brakuje jej w życiu najważniejszego- miłości. Czy gdy los postawi na jej drodze młodego przyjmującego, który lubi łamać zasady, będzie w stanie zdradzić swojego przyszłego męża? Czy będzie w stanie popełnić ten według niej straszliwy czyn nawet jeśli dowie się, że to chłopak jej siostry? Czy będzie w końcu szczęśliwa?
Autorka: lemurek79

"Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!" 

ona - młoda dziewczyna, która przeżyła w swoim życiu dużo, on - siatkarz grający w ekipie PGE Skry Bełchatów. Czy połączy ich uczucie? Czy będą mieli szansę na szczęście?
Autorka: zakochana w siatkówce

"Siostra siatkarza"

Ona jest siostrą siatkarza on -siatkarzem. Ona w Rzeszowie on-Lubinie.Nie połączy ich miłość, choć związani są na całe życie. Wszystko przez mały krótki romansik w Bełchatowie.Co dalej?
Autorka:.Barcaforever_in our lives 

"Miłość przez przypadek... " 

Chłopak w tragicznym wypadku (w którym sam bierze udział) traci swoją ukochaną.W 1 rocznicę śmierci Karoliny chłopak spostrzega przed jej grobem piękną, bardzo wysoką brunetkę.Niestety nie udaje mi się jej dogonić.Czy chłopak odnajdzie niewiastę? A może połączy ich coś więcej?
Autorka: Sportslivee 

"Połączeni kruchością serca..."
Kornelia Andrzejewska jest na pozór szczęśliwą narzeczoną przy boku amerykańskiego ciacha. Jednak niespodziewanie na ich drodze pojawia się dawna przeszłość, a mianowicie Wojciech Włodarczyk. Jak ułożą się losy młodej dziewczyny? Kto z mężczyzn zostanie zraniony? 
Autorki: Kaśkablogera & Lette 


"Dla ciebie to tylko sport, dla mnie coś więcej niż pasja "
Dominika nigdy nie mogła chodzić na mecze, bo były za późno. miała szkołę i rodzice jej nie pozwalali. Kiedy chciała ten pierwszy raz iść na mecz, okazało się, że nie ma już biletów i się przeprowadza. Jednak po 14 miesiacach wróciła do Gdańska, co oznaczało, że wreszcie będzie mogła iść na swój pierwszy mecz i poznać siatkarzy.
Autorka: volleylover

"Życie to nie bajka. Nie każdy chłopak to książę, a nie każda dziewczyna to księżniczka."

Trzy przyjaciółki zostały skrzywdzone przez mężczyzn. Każda z nich obiecała sobie, że się nie zakocha. Każda z nich będzie brała z życia pełnymi garściami. Każda będzie łamała serca chłopkom. Czy wszystkie dotrzymają obietnicy?
Autorka: Black.

"On mnie kochał i tego już mi nikt nie zabierze..." 
Z pozoru wszystko jasne i czytelne. Jest Ona i jest On. On ją kocha, a ona? Jest jeszcze ten trzeci. Ten, który namieszał najwięcej. Historia Wojtka Włodarczyka, z domieszką Artura Szalpuka, lecz nie wolno zapominać o Kamilu Kwasowskim, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.  
Autorka: rudap


"Little do you know..."
Wiele niewiadomych , dwie historie miłosne... Little do you know - mało wiesz-dowiedź się więcej..
(Andrzej Wrona)

Autorka: Heartbreaker

Zbigniew Bartman
"Jest więcej w nas niż może zabrać czas." 
Berenika to żadne rozanielone dziewczę w wianku ze stokrotek, Zbyszek nijak nie przypomina serialowego amanta, sopocka plaża nie jest brazylijską Copacabaną, a wiek nastoletni to nie czas na szaleńcze porywy serca, wiążące deklaracje, teatralne westchnienia i czułostkowość rodem z łzawych harlequinów, a już na pewno nie w świecie naszych bohaterów. W zamian za to mamy karne wakacje i związany z nimi bunt ponad miarę, "Dziennik naburmuszonej małolaty" będący jedynym godnym zaufania powiernikiem i towarzyszem niedoli oraz siatkówkę, bo jakże mogłoby jej zabraknąć w tym zestawieniu. Wymienione elementy składają się na tytułowe wspomnienie lata, retrospekcję wydarzeń sprzed lat oczami głównej bohaterki. Na tym jednak historia się nie kończy, wszak po zmianie czasu i miejsca akcji może się zdarzyć dosłownie wszystko...
Autorka: Selene

"Bać się to nic złego. Tylko ludzie głupi, pozbawieni wyobraźni się nie boją."
Zbyszek nie ma łatwego życia. Wlekąca się za nim przeszłość kładzie się cieniem na jego teraźniejszości, życiu w społeczeństwie, kontaktach z kobietami czy w końcu na karierze sportowca. Jest agresywny, nieprzystępny i dumny, nie raz wyniosły. Bierze, co chce, nie zwracając uwagi na koszty i reakcję otoczenia. Rzucany z klubu do klubu niczym liść na wietrze nie może... nie chce znaleźć stabilizacji i spokoju. Wykorzystuje swoje atuty w postaci przystojnego wyglądu, znanego nazwiska i całkiem grubego portfela jak tylko może. Ale czy właśnie o to chodzi w życiu? O zakładanie maski, by nikt nigdy nie mógł w pełni nas poznać? Przełykanie goryczy, byle tylko nie okazać słabości? Udawanie przed samym sobą, żeby w końcu nie móc spojrzeć w lustro bez odrazy?
Czym jest strach? On to wie, doskonale. Czym jest nienawiść do samego siebie? Tego również nie trzeba mu tłumaczyć. Pustka, samotność w pokoju pełnym ludzi, niewyobrażalny ból powracający wraz z każdym wspomnieniem. On już przywykł do takiego życia; do imitacji istnienia. Ona ma nadzieję, że mu pomoże. Rzucona na głęboką wodę, początkowo skupia się tylko na wpływającej regularnie na konto jej firmy sumie. Nietuzinkowa osobowość Bartmana szybko sprawia, że dziewczyna zagłębia się w problem; za cel stawia sobie przywrócenie siatkarza do normalności. Ma szansę zrozumieć jego tok myślenia jak jeszcze nikt dotąd. W końcu sama usilnie stara się trzymać swoje demony pod kluczem...
Opowiadanie pełne kontrowersji i bluźnierstw; ociekające kłamstwem, pod którym kryje się zraniona dusza; z dużą ilością erotyzmu i szczyptą brutalności, które pozwalają przetrwać kolejny szary dzień. Czy cokolwiek zmieni się w życiu zagubionego sportowca, gdy po raz kolejny ktoś wyciągnie do niego rękę z pomocą...?
Autorka: Kyane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz